מתקני חניה אוטומטים

מתקני חניה אוטומטים - אלקטרה פתרונות חניה

מתקני חניה אוטומטים מעל או מתחת לפני הקרקע, מגדילים למקסימום את שטח החניה, באמצעות שימוש בשטח אופקי או אנכי להגדלת מספר מקומות החניה. מערכות חניה אוטומטית אלו נוחות וקלות לשימוש. הן מעניקות גישה מהירה ובטוחה למכוניות החונות. "אלקטרה פתרונות חניה" עושה שימוש במגוון רחב של טכנולוגיות אוטומטיות ומאפשרת מתן מענה אופטימלי לכל לקוח ולכל מבנה, בהתאם לצרכיו.

שימוש במתקני החניה האוטומטים של אלקטרה פתרונות חניה מאפשר לך ליהנות מהתכונות הבאות:

 • שימוש בשטח קטן ככל האפשר בהיעדר צורך ברמפות ושטחי תמרון.
 • עלויות נמוכות יותר ומשך בנייה קצר יותר.
 • אין צורך במעלית ושטח גרעין באזור החניה.
 • פליטת גזים נמוכה יותר מכלי הרכב: מפחיתה את חשיפת המשתמשים לגזים רעילים ביחס לחניון רגיל.
 • צמצום הזמן הנדרש לחיפוש חניה בחניון.
 • קיצור משך ההליכה ממקום החניה לכניסה מהחניון לבניין.
 • הרכב מוגן יותר בפני ונדליזם או גניבות.
 • חיסכון בעלויות חשמל לצורך תאורה ועלויות אוורור ביחס לחניון קונבנציונאלי.
 • מותאם הן לחניונים ציבוריים והן לחניונים פרטיים.
 • החניון מתאים לרכבים ומשקלים שונים, על פי צרכי הלקוח.
 • ניתן לשליטה ובקרה מרחוק, דבר המאפשר בטיחות מרבית ופעילות רציפה ללא תקלות.

בזכות השימוש בחומרי גלם איכותיים מהשורה הראשונה ובאביזרי בקרה מתקדמים, ובזכות התכנון והייצור הקפדניים של המוצר, מובטח לך שימוש רציף ובטוח, כמעט ללא תקלות.


 

העולם כולו עובר בהדרגה למתקני חניה אוטומטית (Automatic Parking Systems). חניה אוטומטית מייעלת דרמטית את תהליך החניה, משפרת את הנוחות ומגבירה את הבטיחות של כל החונים, הנהגים, הולכי הרגל והמשתמשים.

דווקא במדינה קטנה וצפופה כמו ישראל, קיימת חשיבות גדולה לניצול אופטימלי של חלל החניון - בכל שלושת המימדים (אורך, רוחב, גובה). יצרניות APS מובילות כמו קלאוס, אוטק-אוטיס או יוטרון מסוגלות להשתמש בשטחים מצומצים לשינוע יעיל וחכם של כלי רכב במתקני חניה אוטומטית. הנהג למעשה מפקיד את רכבו בכניסה, והעגלה הרובוטית מטפלת בכל השאר. 

חניה אוטומטית, המכונה לעתים גם חניה רובוטית, היא למעשה שילוב בין מערכת מכנית הפועלת במספר קומות לאחסון אנכי של מכוניות - ובין מערכת מיחשוב המנהלת את התהליך. זוהי למעשה מערכת אחסון ושליפה (החזרה) של מכוניות (בקיצור: AVSRS). מתקני חניה אוטומטית נקראים גם APF, קיצור של המונח Automated Parking Facility. 

בנוסף לחיסכון בזמן, אנרגיה וזיהום - חניה אוטומטית מונעת גם תאונות, נזקים, שריטות והתנגשויות. הנהיגה בחניונים רב-קומתיים שאינם אוטומטים היא קשה ומסורבלת. בעזרת מערכת חניה אוטומטית, הנהגים אינם צריכים לבצע פניות חדות, תמרונים מורכבים, יציאות וכניסות בתנאי ראייה מורכבים. גם הולכי רגל (כולל משפחות וילדים) אינם צריכים להסתכן בהליכה בחניונים, וכך נמנעות תאונות נוספות.


מלבד היתרון הבטיחותי המובהק, קיימת גם תועלת בטחונית - המכוניות מוגנות מפני גורמים חיצוניים וכך נמנעים מעשי פריצה, חבלה או פגיעה בפרטיות. בתוך חניונים רובוטיים (אוטומטים), הרכב שלך פשוט בטוח יותר, ואפשר להשאיר חפצים יקרי-ערך בתא המטען בלי לחשוש לגורלם.

 

מבחינה אקולוגית (סביבתית), מערכת חניה אוטומטית היא נקיה וירוקה יותר. מכיוון שאין צורך ב"שיטוט" בתוך החניונים, נמנע זיהום אוויר רב כתוצאה מנסיעה ידנית בזבזנית, קומה אחר קומה, עד מציאת מקום פנוי תוך הסתמכות על חוש הראייה האנושי. אין נהג בישראל שלא מכיר את התופעה: איתור חניה בשעות העומס היא משימה מתישה, מעצבנת ואף מטרידה. לעתים נדרש נהג לבזבז עד חצי שעה מזמנו היקר, לרדת מקומה לקומה, להמתין לנהגים אחרים, לעבור על פני מאות חניות תפוסות עד שהוא מצליח לחנות - בקומה מינוס שלוש, מינוס ארבע או מינוס חמש. 

פרויקטים לדוגמא:

שלמה המלך 26 תל אביב

לפין 14 תל אביב

הירקון 54 תל אביב

הברון הירש 7 תל אביב

בית הציפורן תל אביב

דוד אלעזר 3 רעננה

חוני המעגל 3 תל אביב 

סוקולוב 37 הרצליה

סוטין 13 תל אביב

יהודה הלוי 119 תל אביב 

יוהשע בן נון 16 ירושלים

יגאל אלון 4 הרצליה

למידע נוסף והצעות מחיר על מערכות חניה אוטומטיות / רובוטיות, צור קשר עם אלקטרה פתרונות חניה.